Skok na hlavní stránku


Proč je pro nás tak důležité životní prostředí?

   Autor: Jana Skramuská

   Každý člověk, ať žije ve městě či na vesnici si o volném čase rád zajede do přírody, aby se pokochal klidem a odreagoval se od běžného života plného stresu. A tak mě napadá otázka co by každý člověk měl udělat pro své prostředí? Každý člověk by měl něco udělat proto, aby zbytečně neznečišťoval prostředí, které je už dnes dost znečištěné, třídit odpad, používat recyklovatelné obaly a v přírodě by neměl pohazovat odpadky, jak je u nás běžné. A jak zacházíme se životním prostředím? V dnešní době se už berou trochu ohledy na přírodu. Například se do výfukových soustav aut instalují katalyzátory, postupně se odbourává z trhu olovnatý benzín, zakázalo se pálení listí a jiných odpadů, které nadbytečně znečišťovaly ovzduší, hlídají se továrny, aby nevypouštěly velké množství škodlivin, likvidují se jaderné hlavice a koukáme, jak nejlépe vylepšit své okolí. A jak na to reagují lidé? Konečně si uvědomili, že je třeba něco udělat pro zlepšení dnešního světa. Ale i při nejpřísnějších opatření se stávají nehody, které značně poškozují krajiny, jako jsou havarované tankery, ze kterých uniká ropa, obrovské skládky, havárie chemiček a jaderných elektráren, jako například na Ukrajině.Co si o tom myslíme? Z těchto nehod bychom se měli poučit a nepřipustit, aby k něčemu takovému ještě někdy došlo. Já si myslím, že každý musím bojovat, abychom alespoň trochu chránily naše životní prostředí nebo aspoň to co z něho ještě zbylo.

Jestliže jste napsali zajímavý článek o globálních problémech, který není politicky ani propagačně zaměřen a rádi byste ho na stránkách iElektro.cz/ekologie uveřejnili, pošlete ho na stejnou adresu (prosim bez diakritiky), a já Vám ho po posouzení uveřejním. Můžete to poslat i jako html kod, abych s tím neměl už vůbec žádnou práci. Obrázky pro dokreslení textu jsou vítány.

Články budou zveřejněny bez reklam, pouze s hlavičkou iElektro.cz. Pokud budete chtít vyhodit i to, tak to asi udělám.Tuto stránku navštívilo lidí.


Zpět na hlavní stránku 
Máte-li dotaz nebo připomínky,
kontaktujte nás: info@ielektro.cz
 
Copyright © 2003 iElektro.cz